Wenus w Lwie: Królowa dramatu

Ma w sobie wiele z gwiazdy – dumna, ekstrawagancka. Domaga się podziwu.

Potrafi być kosztowna, ale jest też wspaniałomyślna oraz namiętna. Wygląda i zachowuje się jak dama. Dobrze czuje się w kapeluszach, w szpilkach i z czerwoną szminką na ustach. Gdyby mogła, włożyłaby na głowę koronę. Niezależnie od stylu ubierania, który preferuje, ubiera się tak, żeby zostać zauważoną. Dobrze aspektowana Wenus w Lwie ma klasę, źle – skłonność do błyskotek i teatralności. Zwraca na siebie uwagę wyniosłością i gracją kotki. Swoją postawą daje sygnał – podziwiaj mnie, doceń mnie, obsyp mnie komplementami. Obcowanie z nią, jeśli oddasz jej należny hołd, może być przyjemne. Wenus w Lwie jest serdeczna, wręcz gorąca, wylewna i hojna. Swoich lojalnych poddanych potrafi obsypać prezentami. Dumna, ale nie samolubna. Ma wielkie serce, gest, mnóstwo kreatywności i tendencje do życia na piedestale. Życie jest dla niej niczym scena, a ona ma być w samym centrum uwagi. Może wyrażać się artystycznie w projektowaniu mody, stylizacji włosów, fotografowaniu, chirurgii plastycznej i umie na czymś takim zrobić niezły interes. Ma talent aktorski i biznesowy. Pełna erotyki, to kobieta, która uosabia dramatyczny romans. Z nią nic nie jest zwyczajne, nie ma nudy i banału, bo tego unika i się tego boi. Nie warto zawracać jej za bardzo głowy swoją osobą, bo istniejesz dla niej tylko dlatego, że ją podziwiasz.

Wenus w Lwie w miłości
Mężczyzna jest dla niej przede wszystkim widownią, najlepiej taką, która, pełna zachwytów, wciąż domaga się bisów. Jej życie emocjonalne jest kolorowe, lubi kochać dla rozrywki i zabawy. Ale nie tylko – bycie kochaną, ogniskującą uwagę i podziw, jest jej potrzebne, by umacniać się w poczuciu własnej wartości. Czuje się wyjątkowo, gdy jest adorowana. A tak czuć się bardzo lubi, schlebia jej to. Uczucia Wenus w Lwie nigdy nie są neutralne, jej udziałem stają się silne namiętności. Gdy kocha, potrafi obsypać kochanka prezentami i komplementami. Kiedy mężczyzna jest małostkowy lub skąpy, skreśla go. Zezłoszczona potrafi upokorzyć, uderzyć w godność i czułe miejsca. Gdy ktoś z nią tak postąpi, nie wybaczy nigdy. Jest czuła na swoim punkcie, naprawdę nie warto jej krytykować. Ze swojego związku chce być dumna, móc się nim pochwalić, więc jeśli odda się jakiemuś mężczyźnie, oczekuje życia na poziomie z pewną dozą ekstrawagancji i całkiem pokaźnego bogactwa. W sferze seksualnej towarzyszą jej koronki, jedwabna bielizna i mnóstwo ognia.

Jasne strony: gorące serce, wspaniałomyślność, duma, elegancja, wyczucie modnych trendów, radość życia, powodzenie u płci przeciwnej, łatwość robienia interesów, wyszukany styl życia

Ciemne strony: próżność, skłonność do pustych przyjemności, zazdrość, rozrzutność, nieodpowiedzialność, uczucia na pokaz.