Byk: Pokłon oddany materii

Zna lekkość bytu, bo jest dobrze zakorzeniony. Karmi zmysły luksusowym życiem.

Poprzedni Byka – Baran – zuchwale zdobył nowe terytorium. Byk stabilizuje jego wojowniczą energię a ziemię ogradza. Potrzebuje pewnego gruntu.  Znalazł spokojną dolinę, w której osiedlił się, zakładając niewielką wspólnotę. Teraz będzie ją chronił z podziwu godną determinacją. Byk słynie z tego, że nie odpuszcza, jest niesamowicie uparty. Wytrzymały do bólu, odporny, cierpliwy. Byk to archetyp trwałości. Bliskie mu hasła to: gromadzenie, ograniczanie, zatrzymywanie, zagarnianie dla siebie. Byk lubi mieć, istotna jest dla niego własność, poczucie, że przedmiot pożądania należy do niego. Chętnie podpisuje umowy nabycia ziemi czy nieruchomości. To moje, mówi potem, zataczając ręką szerokie koło. Byk włada drugim domem astrologicznym, reprezentującym ten obszar życia, w którym wykazujemy się zarabianiem pieniędzy, budując poczucie materialnego bezpieczeństwa. Byk doskonale wie, że życie toczy się na ziemi. Należy zresztą do jej żywiołu. Uczy nas, że skoro wybraliśmy egzystencję w takich okolicznościach, trzeba oddać pokłon materii. Zadomowić się w niej, oswoić, poczuć, że posiadanie jest normą. To podstawa, ponieważ dopiero zakorzenienie umożliwia lekkość bytu. Gdy wyznaczysz własne granice i nauczysz się ich bronić, możesz odfrunąć w wyższe wymiary. Ale najpierw zajmij się tym, co masz pod stopami i w najbliższym otoczeniu, uważa Byk. Jest jak głęboko zakorzenione drzewo. Kiedy dotkniesz jego kory, poczujesz się stabilnie i pewnie. Stoisz mocno obiema nogami na ziemi. I co dalej? Możesz zacząć odczuwać radość istnienia.

Król życia
Z Bykiem pojawia się silna potrzeba cieszenia się przyjemnościami, jakie może nam podarować życie. Ten znak Zodiaku włada planetą Wenus, a ta kocha wygody oraz wykwintność. Ja chcę, mówi Wenus. Jest żeńską energią, która przyjmuje biernie, leniwie, z poczuciem, że się jej należy. Byk żyje w rytm odczuwania otaczającego świata poprzez zmysły: dotyku, smaku, wzroku, słuchu. Cieszy się pięknem i doskonałą jakością rzeczy, które gromadzi w obrębie swojego żywopłotu. Byk może godzinami bujać się w hamaku, jedząc ciasteczka. Uwielbia rozkosze stołu i dobrze czuje się blisko natury. Potrafi radować się smakiem wybornego wina, błękitem nieba nad swoją posiadłością, zielenią drzew. Czerpie przyjemność z tego, że to wszystko posiada. Warto zaznaczyć, że nie zadowoli się byle czym – działka ma mieć hektary a dom ponadczasowy styl. To król luksusu, orędownik trwałości. Byk jak nikt potrafi połączyć piękne z praktycznym. Lubi przedmioty przydatne, ale wyszukane. To wybredny i wysmakowany esteta. Często wykazuje słabość do stylu rustykalnego, a na pewno jest tradycjonalistą. Kocha przytulne domostwa, w których królują drewno, kolory ziemi, rozłożyste kanapy. Byk jest wygodny do bólu, leniwy. Ale gdy pracuje na swoje luksusy, zadziwia skutecznością, jest wtedy niepokonany. Do ruszenia się z aksamitnego fotela motywują go pieniądze, ale niemałe. Jego stawki zazwyczaj przewyższają te rynkowe. Byk ma wrodzony talent zarówno do zarabiania pieniędzy, jak i ich wydawania. Można się od niego uczyć jak cenić własność i jaki pożytek uczynić z gotówki. Potrafi oszczędzać pieniądze, ale nie kosztem swojego komfortu. Najbardziej lubi, kiedy mu zbywa. Byk to synonim zamożności. Jego ciemną stroną jest materializm. Pozytywna transformacja uczyni z Byka króla życia, który z tego co namacalne, uczyni bezpieczną przystań dla ludzi, których kocha i broni.

Zaborczy obrońca
Jako władca Wenus – planety relacji, Byk wiedzie życie wypełnione kontaktem z ludźmi. On się chętnie wiąże, bez związków czuje bowiem strach. Jest rodzinny, domowy, zazdrosny o swoje dobra i kochanych przez niego ludzi. Ma naturalną potrzebę ochrony bliskich i bywa zaborczy. Na wszystkim, co jego, najchętniej przystawiłby pieczątkę. Zabierz mu coś, a staniesz się największym wrogiem. Rozjuszony Byk? To przecież nic przyjemnego. Z łagodnego i uprzejmego osobnika zamienia się w furiata. Ale jednocześnie to bardzo hojny i skłonny do dzielenia się. Jest gościnny i ciepły. Zawsze ceni sobie kontakt z drugim człowiekiem. Zwłaszcza fizyczny. Jako że bliskie są mu energie Wenus, seks odgrywa w jego życiu niepoślednią rolę. W wydaniu Byka jest – a jakże – zmysłowy. Byk jest namiętny, jest mistrzem dotyku i wysublimowania w sypialni. Najchętniej kochałby się od wieczora do południa. W pławieniu się w rozkoszach jest nieposkromionym długodystansowcem.

Byk
żywioł – ziemia
jakość – stała
rodzaj – żeński
planeta – Wenus