Bliźnięta: Zawsze pomiędzy

W drodze dowiadują się i przekazują informacje dalej. Koncentrują się na faktach. 

Kiedy Byk, poprzednik Bliźniąt na kole Zodiaku, ogrodził i uznał za swoje terytorium zdobyte przez Barana, Bliźnięta z tego miejsca nawiązują kontakt ze światem, który znajduje się za płotem. Są ciekawskie, lubią wiedzieć co w trawie piszczy. Ich narzędziem do zdobywania wiedzy jest intelekt. Słowo to wywodzi się z łaciny i oznacza „leżący pomiędzy”. Bliźnięta są niczym most, który łączy człowieka z tym, co dzieje się dookoła. Władają Merkurym, planetą intelektu i komunikacji oraz trzecim domem astrologicznym, odpowiadającym między innymi za biznes, edukację na poziomie podstawowym i średnim, i to, jak porozumiewamy się z ludźmi. Należą do żywiołu powietrza i z tego wynika, że ich naturalnym środowiskiem są myśli. Bliźnięta charakteryzują się nadzwyczajną ruchliwością. Powietrze w wydaniu tego znaku Zodiaku to wiatr, który hula sobie to tu, to tam. Bliźnięta przemieszczają się nieustannie, chwytając w locie newsy i przenosząc je z miejsca na miejsce. Uwielbiają godziny szczytu, wielkie zgromadzenia, bycie w centrum wydarzeń. Dzieje się, mówią wtedy. W tych warunkach wiecznego pośpiechu i chaosu nie są w stanie głębiej przeniknąć żadnej sprawy, ale nawet tego nie zauważają, bo pędzą dalej. Rzymski bóg Merkury, boski posłaniec, który przekazywał wieści od bogów do ludzi i z powrotem, nosił sandały ze skrzydełkami. Ułatwiały mu pracę pośrednika między górą a dołem. Ciągle był w drodze, tak jak Bliźnięta, które kochają podróże i nigdzie nie są zadomowione. Mogłyby z powodzeniem mieszkać w wagonie kolejowym czy przyczepie kempingowej. Ich wymarzony dom mógłby mieć kółka.

Bezimienni teoretycy

Bliźnięta nigdzie nie przynależą, nie mają nawet takiego zamiaru ani możliwości. Noszą w sobie bowiem rozdwojenie. To przecież Bliźnięta, mityczni Kastor i Polluks, którzy nie należą ani do świata ludzkiego, ani boskiego. Stąd wynika ich wewnętrzne napięcie i potrzeba bycia w ciągłym ruchu. Bliźnięta są zawsze rozedrgane, mało skoncentrowane. Trudno im się zatrzymać, są jak wieczne tam i z powrotem. Dlatego często brak im poczucia celu. Zapytaj Bliźniąt, do czego dążą, a zasypią cię słowami. Ale ty i tak nie poznasz kierunku, w którym zmierzają. Trudno im też podjąć decyzję, bo więcej myślą niż czują. Umysł na jedno pytanie ma odpowiedzi tysiące, serce jedną. Bliźnięta nie mają czasu ani cierpliwości, żeby ją usłyszeć. Można powiedzieć, że Bliźnięta są bezimienne, bez tożsamości. Nie dręczy ich pytanie – kim są. To nie jest typ medytacyjny, który siedzi i czeka, aż myśli odpłyną jak chmury na niebie, by dotknąć wewnętrznej błogiej pustki i ciszy. Spokojny umysł i Bliźnięta nie idą w parze. One wolą zgiełk i chaos, z których niewiele się wyłania. Z tego braku wewnętrznej definicji wynika ich ogromna potrzeba nadawania imion rzeczom. To Bliźnięta obdarowują świat pojęciami, liczbami, zasadami, teoriami. Mierzą i ważą, ustalają cechy wspólne oraz różnice. To ich ulubione intelektualne igraszki.

Wirujące nasiona klonu
Umiłowanie posługiwania się przede wszystkim umysłem daje emocjonalny chłód. W uczuciach nie są mocne. Bliźnięta nie mogą żyć z dala od ludzi, bo łakną wymiany myśli, ale nie bliskości. Zazwyczaj nie są osamotnione, ale bywają samotne. Bycie z drugim człowiekiem odbywa się na ziemi, a żywioł powietrza porywa Bliźnięta w świat. Są jak nasiona klonu. Wirują dzięki rozpostartym skrzydełkom, przemierzając przestrzenie. Ciągle dalej i dalej. W ich życiu dlatego króluje nietrwałość, także w sferze miłości. Ludzie potrzebni są Bliźniętom do czegoś jeszcze. W tym archetypie znajomość świata materialnego osiąga swój szczyt. I coś trzeba z tym bogactwem zrobić. Co? Rozmawiać. Bliźnięta są towarzyskie, rozgadane, dowcipne, bystre. Przede wszystkim mówią, bo z tego mówienia mogą wyniknąć nowe fakty. Żeby je zdobyć, Bliźnięta są w stanie posunąć się do manipulacji. Cwane, utalentowane w sprzedawaniu i pośredniczeniu. Mówi się, że istnieją dwa rodzaje przedstawicieli tego znaku. Jedni jak Kastor są interesowni i obłudni, potrafią oszukiwać, drudzy niczym jego brat Polluks żyją w odrealnionym świecie górnolotnych idei bez planu na życie i w wielkim rozgardiaszu. I jedni i drudzy potrzebują ciągłego pobudzenia i ciekawostek. Nie sposób odmówić Bliźniętom błyskotliwej inteligencji i ciętego poczucia humoru. Ostre złośliwe riposty należą do ich stylu. Co jeszcze dobrze robią Bliźnięta? Wymyślają. Potrafią na poczekaniu stworzyć intelektualną woltę, mają talent do kłamstwa. Nie tylko Bliźnięta, ale osoby z silnym Merkurym w horoskopie urodzeniowym mogą swobodnie wykorzystywać intelekt jak chcą. Bo właściwie po co im ta masa informacji? Dla konkretnych korzyści, one lubią pieniądze, i karty kredytowe, i zakupy. Bywa, że nieprzemyślane.

Bliźnięta
żywioł – powietrze
jakość – zmienna
rodzaj – męski
planeta – Merkury

One comment

Comments are closed.