Wenus w Strzelcu: Optymistka

W jej stylu są nagłe wyprawy na koniec świata. Jest nieprzewidywalna.

Entuzjastyczna, zabawna, nieprzewidywalna. W głębi duszy zawsze pozostaje wolna. Ma skłonność do szokujących związków oraz historyjek wyssanych z palca. Wenus w Strzelcu to dziewczyna z sąsiedztwa, często w typie sportowym. Bezpośrednia i wylewna. Ma ognisty temperament i nie ma zamiaru tego ukrywać. Można ją rozpoznać po optymizmie i  nadpobudliwości. Jest niecierpliwa. Życie to dla niej pasmo przygód i dobra zabawa. Na Facebooku jest rekordzistką w ilości znajomych. Zachwyca się ludźmi z pasją. Sama także oddaje się różnorodnym zainteresowaniom i z reguły jest dobrze wykształcona, pociąga ją też rozwój duchowy. Idealistka. Można ją spotkać w księgarniach, muzeach, bibliotekach, ale też na lotniskach, dworcach kolejowych i na motocyklu. Trudno jej żyć bez podróży i ciągłego przemieszczania się, w jej stylu są nagłe wyprawy na koniec świata. Może też wsiąść do pociągu byle jakiego. Potrafi uczyć się od spotykanych na swojej drodze ludzi dzięki otwartości i tolerancji. Jest jednocześnie trochę lekkomyślna i czasem brakuje jej umiejętności wyhamowania. Sypie żartami i mówi, mówi, mówi. A swoim mówieniem może zranić, bo bywa boleśnie dosadna i szorstka. Nie owija w bawełnę, prawda jest prawdą, twierdzi, wzruszając ramionami.

Wenus w Strzelcu w miłości
Chwiejna w uczuciach i niestała w związkach. Jak każda Wenus w znaku ognia ma tendencję do dramatyzowania uczuć. Może się wydawać, że jest to kobieta romantyczna i czuła, zdolna obdarzyć miłością najwyższej próby i absolutnie dozgonnej. Jednak tak naprawdę jej uczuciowe umiejętności bywają ograniczone, choć ma dobre chęci i potrafi robić niespodzianki. Wygodniej jej jednak tęsknić za życiem ze szlachetnym ideałem i szukać go, kosztując to tu, to tam. Wydaje się jej, że gdzieś daleko trwa jest bardziej zielona. To tylko  wymówka, bo Wenus w Strzelcu nie szuka partnera, żeby z nim żyć, raczej żeby przez chwilę doświadczyć z nim zabawy i krótkiego poruszenia serca.

Jeśli żyjesz z Wenus w Strzelcu całkiem prawdopodobne, że w pewnym momencie wyjdą na jaw jej oszustwa, a szumne obietnice, które składała, nie znajdą pokrycia. Warto mieć świadomość, że ona nie robi tego w złej wierze. W tej minucie, kiedy się ofiarowuje, jej uczucia są bezgraniczne i szczere. Tyle, że krótkotrwałe. Istnieje możliwość, że Wenus w Strzelcu z kimś się jednak zwiąże. Zrobi to jednak dla jakiejś idei, chociażby posiadania rodziny. Może się jednak  okazać, że będzie ignorować uczucia partnera i nie będzie miała szacunku dla jego wrażliwości. Najważniejsza dla Wenus w tym znaku jest wolność osobista, emocjonalna niezależność i beztroskie podejście do poważnych spraw. Ona nie będzie zagłębiać się w zawiłości funkcjonowania ludzkiej psychiki. W związku będzie za to walczyć o jak najwięcej przestrzeni dla siebie. Jeśli poczuje, że jej przyjemności są zagrożone, wytoczy ciężkie działa. Zawsze będzie oddawać się swoim pasjom, ich niczemu i nikomu nie poświęci. Idealny dla niej partner to ktoś, z kim zwiedzi świat i doświadczy życia do dna. Nikt i nic nie może jej ograniczać. Na dłużej pozostanie z kimś, który umie się bawić i daje jej mnóstwo wolności. Lubi być tam, gdzie nowości i ekscytacje. W cenie jest obcokrajowiec czy innowierca. Ona nie przejmuje się konwenansami, wręcz przeciwnie. Seks na pierwszej randce? Chętnie. A najchętniej gdzieś pod gołym niebem. Na randce z Wenus w Strzelcu przyda się zawsze koc piknikowy.

Jasne strony: serdeczność, wspaniałomyślność, pasje, chęć przeżywania przygód, tolerancja, osobista wolność, towarzyskość, sprawiedliwość, ekstrawagancja, poczucie honoru, szczerość.

Ciemne strony: skoki w bok, nadmierna wylewność i pobudliwość, szokowanie innych, drażliwość, narcyzm, niestałość w uczuciach, kłamstwa, lekkomyślność.