Wenus w Wadze: Posągowa piękność

Kwintesencja kobiecości, najbardziej atrakcyjna ze wszystkich Wenus.

Zwraca uwagę urodą i eleganckim sposobem bycia. Z reguły jest przy niej mężczyzna, a najczęściej nie jeden. Wenus w Wadze kocha miłość i miłostki. Szuka partnerstwa, bez pary jej życie traci koloryt i robi się zbyt szare. A ona nie znosi tego, co zwykłe. A lęka się tego co pospolite, agresywne czy prostackie. Wyrafinowanie to jej natura, jest estetką, którą kicz po prostu boli. Ma naturalne poczucie piękna. Ubiera się elegancko, nieco minimalistycznie, zdając sobie sprawę, że jej wdzięk nie potrzebuje barokowej oprawy. Wyróżnia się wyczuciem stylu, a przy tym prezentuje się subtelnie. Zawsze zadbana. Interesuje ją sztuka i życie kulturalne, ma artystyczną duszę. Chętnie zajmuje się dekoracją wnętrz, a na pewno żyje w wysmakowanym otoczeniu, ma talent do przyciągania pięknych przedmiotów. Dobrze czuje się w towarzystwie i jest w nim lubiana, bo potrafi wyczuć, co potrzebuje druga strona. Nad wyraz uprzejma, ale bystry obserwator zauważy, że zawsze nieco zdystansowana i chłodna. Nie okazuje zbędnych emocji, nie dramatyzuje, kieruje się intelektem, który jest jej kolejną mocną stroną. Podobnie jak głęboka potrzeba harmonii. Jej miła powierzchowność kusi mężczyzn.

Wenus w Wadze w miłości
Pierwsze wrażenie? Bogini miłości. Mężczyzna zwykle jest oczarowany jej kobiecym powabem. Wydaje się tak krucha, a jednocześnie pewna siebie. Jest życzliwa i jej pragnieniem jest zadowolić partnera, traktuje go z szacunkiem. Może mu się wydawać, że jest wybrańcem tej niezwykłej bogini. To dążenie do zgody Wenus w Wadze wynika z jej niechęci do nieprzyjemnych, konfliktowych sytuacji. Jest zbyt subtelna, żeby walczyć. Poza tym zbyt wygodna, żeby się męczyć. Dlatego używa taktu i jest doskonałą dyplomatką. Jej wybranek powinien być męski, by w naturalny sposób dopełniać jej kobiecość i równy jej w intelekcie. Dobrze, żeby doceniał piękno i umiał tak jak ona cieszyć się życiem w parze. Wspólne wypady na koncerty, wernisaże i premiery powinny sprawiać mu radość. Śliczna Wenus w Wadze może po pewnym czasie niemiło zaskoczyć tym, że grzeszy powierzchownością i może rozczarować kogoś, kto pragnie wymiany na głębszym uczuciowym poziomie. Wenus w Wadze jest magnetyczna, jednak niejeden z panów zostaje ochłodzony jej powściągliwością. Pociągająca piękność staje się wtedy posągowa. Z powodu swojej niechęci do konfliktów może pójść na zbyt daleko idący kompromis, jednak po pewnym czasie poczuje się z tego powodu niekomfortowo. Ma bowiem wrodzone poczucie sprawiedliwości. Odejdzie, kiedy mężczyzna nie zapewni jej luksusowego życia, bo Wenus w Wadze lubi żyć wygodnie, nie wysilać się zbytnio. Będzie wspominał, jak to żyło mu się ze zmysłową znawczynią erotycznych gier, a ona będzie już w ramionach innego wybrańca bogini.

Jasne strony: kobiecość, atrakcyjność fizyczna, subtelność, elegancja, poczucie estetyki i harmonii, uprzejmość, artystyczny talent, partnerstwo. Wenus w Wadze jest w swoim władztwie, dlatego ma moc.

Ciemne strony: niewierność, niezdecydowanie, egoizm, niedostępność emocjonalna, manipulacja w relacjach, powierzchowność, dystans do ludzi.