Wenus w Rybach: Romantyczka

Zamglona i hipnotyzująca. Bezbronna, ale zniewalająca wdziękiem jak narkotyk.

Z natury jest łagodna, subtelna, miła. Naturalnie telepatyczna. Tęskni za tym, co niezgłębione, nie z tego świata, fascynują ją tajemnice. Wyróżnia się wrażliwością i współczuciem. Bezinteresowna w niesieniu pomocy każdemu, kto jej potrzebuje i nie potrzebuje. Łatwo się wzrusza, a jej oczy natychmiast wypełniają się łzami. Ma skłonność do uzależnień, ale może też być współuzależniona, mając pomysł, że miłością ocali swojego kochanka. Często jednak to jej przydałoby się wsparcie. Grożą jej choroby psychiczne, transe religijne i bycie wykorzystaną przez innych ludzi. Nie odznacza się wewnętrzną mocą. Życiowe trudności nie są dla niej mobilizującym wyzwaniem, raczej wybiera łatwiejsza rozwiązania
i odpuszcza. Woli marzyć niż zmagać się z rzeczywistością, dlatego bywa, że traci kontakt z materią. Bywa muzą, natchnieniem dla artystów. Jest tak przezroczysta, że przy niej mężczyzna wydobywa na powierzchnię talenty. Sama też ma uzdolnienia artystyczne, zwłaszcza muzyczne lub plastyczne. Może też mieć fotograficzne oko.

Wenus w Rybach w miłości
Uwodzi, stapiając się z obiektem swych marzeń. Jest oddana i kochająca. Potrzebuje poczucia emocjonalnej fuzji z partnerem. Wenus w Rybach ma silną skłonność do poświęcania się i zadowalania się okruchami miłości. Przeżywa smutek i ból, w których czuje się zadomowiona. Pogrążenie we własnych emocjach pozbawia ją rozeznania, z kim ma do czynienia
w relacji. Miękkie, kochające serce sprawia, że wyrzeka się siebie i nie pilnuje swoich granic. Żyje romantyczną wizją, a nie życiem tu i teraz.
I z tego w końcu wynikają rozczarowania. Wenus w Rybach ze zdumieniem odkrywa, że zgodziła się na byle co i czuje gniew, którego jednak nie okazuje wprost, ale w sposób bierny, często wchodząc w rolę ofiary
i męczennicy. Wenus w Rybach może być niesamodzielna i oczekiwać od partnera, że zajmie się rachunkami oraz umyje podłogę. Jako klasyczna ofiara działa na podświadomość mężczyzny, obwiniając go dokładnie nie wiadomo za co. Posiada dar wyczuwania tego, co się dzieje w psychice partnera, bardziej wtedy czuje jego niż siebie. I spełnia jego sen, przestaje być sobą. Kłopot polega na tym, że nie bardzo wie, kim jest. Relacje służą jej jako ucieczka od konieczności rozpoznania siebie. Bezmiar emocji, które nią rządzą mylą się jej z głębią uczuć. Kiedy je odkryje, może poczuć wreszcie szczęście w autentycznej relacji, którą z dużym nazwie związkiem dusz.

Jasne strony: bezinteresowność, gotowość niesienia pomocy słabszym i potrzebującym, współczucie, wrażliwość, serdeczność, delikatność, marzycielstwo. Wenus w Rybach znajduje się w wywyższeniu, więc jej pozycja jest dość silna.

Ciemne strony: zatracanie się w złudzeniach i nierealnych pragnieniach, trudności z trzymaniem osobistych granic, bycie ofiarą, melancholia, rozczarowania, niemoralność, skłonność do uzależnień, słaba osobowość, chaos emocjonalny.