Wenus w Wodniku: Ekscentryczka

Bardziej niż fale namiętności interesują ją pobudzenia umysłu. Indywidualistka.

Kocha samotność, a jeżeli jest w związku, to podnieca ją równouprawnienie. Nowoczesna. Inna niż wszyscy, lubi szokować. Fryzurą, światopoglądem, wystrojem mieszkania. Byle było pod prąd i wbrew społecznym oczekiwaniom. Skora do eksperymentowania, zaciekawiona światem i jego ideami, ale chłodna i zbuntowana. Trudno otworzyć jej serce, ale ma otwarty umysł. Będzie się spierać i oczekiwać, że otoczenie doceni jej wyjątkowość. Stopienie się z tłumem i normalnością odbiera jak największą tragedię. Tolerancyjna, szanuje inność chce żyć fair play. Jest postępowa, niebywale inteligentna, innowacyjna. Bliskie jej jest to, co futurystyczne. Zwykle widać u niej wyraźne przywiązanie do przyjaciół, a najlepiej do przyjacielskich grup, odznacza się silnym grupowym instynktem. Bywa, że jej przyjaciele stają się kochankami, a kochankowie przyjaciółmi.

Miłość Wenus w Wodniku
Miłość w jej wydaniu jest koleżeńska, wolnościowa. Rola żony nie jest w jej stylu. To układy koleżeńskie dają jej gwarancję wolności i niezależności. Zbliży się pod jednym warunkiem – że będzie mogła w każdej chwili odejść. Preferuje wolne związki, nie zaakceptuje żadnych ograniczeń. Ma jednak w sobie gotowość, żeby tolerować różnice w ramach partnerstwa. Jedyne na co się nie zgodzi, to brak równouprawnienia. Dla niej uczciwie, to po równo i jest to jedyna opcja. Tradycyjne role męskie i kobiece u Wenus w Wodniku się zacierają, chyba że akurat ma właśnie taki pogląd i w niego wierzy, bo reszta świata jest jemu przeciwna.

Wbrew pozorom jest lojalna, raczej nie zdradzi, bo ma głębokie poczucie wspólnoty. Raczej  odejdzie, kiedy będzie miała ochotę. Zdarza się, że ma sporo związków, bo ucieka od jednego do drugiego i lubi zaczynać od nowa. Nosi w sobie lęk przed bliskością, nieswojo czuje się, gdy ma do czynienia z silnymi emocjami. Objawy zazdrości ją przerażają. Miłość jest dla niej abstrakcyjna, jest bardziej wytworem umysłu niż potrzebą serca. Trudno jej zaakceptować swoje uczucia, odcina się zarówno od złości, jak i smutku oraz wszelkich wzruszeń. Raczej nie wykazuje empatii. Jest zimna, co wyraża się często przez obcesowe zachowania. Jako, że seks jest najczęściej opowieścią o intymności, dla Wenus w Wodniku nie ma on zbytniego znaczenia. Umiejscowioną w tym znaku Wenus (planetę również erotyki) mają często gwiazdy filmów porno, gdzie bliskości nie sposób doświadczyć. Często bywa, że wybiera samotność, która nie jest dla niej niczym smutnym ani trudnym.

Jasne strony: oryginalność, przyjacielskość, tolerancja, otwarty umysł, humanitaryzm.

Ciemne strony: oziębłość uczuciowa i seksualna, obcesowość, nagłe rozstania.