Wenus w Raku: Archetyp Matki

Bezkrytycznie kocha dzieci i jest im bezgranicznie oddana. Pełna empatii.

Najbardziej sentymentalna ze wszystkich Wenus. Zawsze wzruszy ją dziecko, zwierzątko, cokolwiek małego, czym można się zaopiekować. To ona najszybciej zaadoptuje dziecko lub przygarnie bezdomnego psiaka. Wenus w Raku jest empatyczna, wrażliwa, życzliwa ludziom i światu oraz refleksyjna. Wiedzie kobiecy styl życia. Czasem niepotrzebnie rozpamiętuje przeszłość. Niczym Księżyc, który włada znakiem Raka, jest zmienna w nastrojach. Raczej milcząca i często sprawiająca wrażenie wycofanej. Delikatna, a przy nieharmonijnych aspektach planety – dziecinna, poddająca się wpływom zewnętrznym, bierna. W jej hierarchii wartości na pierwszym miejscu znajduje się rodzinne gniazdko. Wenus w Raku wszystko lubi robić rodzinnie – podróżować, jeść, świętować, bawić się i smucić, a pracuje się jej najlepiej w domu. Wymarzona dla niej praca to fundacja na rzecz potrzebujących biednych małych istot. Można ją rozpoznać po idealistycznym podejściu do życia, bywa nieco oderwana od ziemi, pełna tęsknot za rzeczywistością, w której króluje dobroć i altruizm. Wenus w Raku zwykle cechuje romantyzm oraz nostalgia. Może stać się ofiarą własnych złudzeń lub własnej rodziny, której bez opamiętania się poświęci.

Wenus w Raku w miłości
Rak to znak uczuciowego żywiołu wody, więc relacje są dla niego istotne. Gdy Wenus, planeta odpowiadająca za nasz sposób bycia w związkach, przebywa w Raku, obdarza silną potrzebą emocjonalnej przynależności. Potrafi być bardzo oddana mężczyźnie, lubi być wiecznie zakochana i marzyć o księciu z bajki. Jej wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach. Odczuwa pragnienie psychicznego stopienia się z obiektem swoich uczuć. Odzwierciedla emocje partnera, jest dla nich niczym lustro. Doskonale wyczuje, że jest smutny czy zagubiony i będzie wiedziała, czego właśnie potrzebuje. Pocieszy wtedy czule i spełni jego potrzeby.

Wenus w Raku często jest niczym dziecko, które bojaźliwe uczepione jest kogoś mocniejszego. Bywa nieśmiała i pasywna, szuka wtedy silnego mężczyzny, który zdobędzie dla niej terytorium, a ona wypełni ciepłem i romantyczną kobiecością. Mocną stroną Wenus w Raku jest czułość i umiejętność stworzenia domu, który przyciąga spragnionych smaku domowej szarlotki ludzi. Ma potrzebę być blisko partnera i rodziny. W domu i przy mężczyźnie pragnie czuć się bezpiecznie niczym w łonie matki. Jeśli wie, że jej uczucia są odwzajemnione, potrafi być stworzyć ptzyulną atmosferę, a w sypialni jest namiętna i oddana. Z powodu dziecięcego lęku przed tym, że nie zdoła przetrwać, może być również zaborcza i podejrzliwa. Takie zachowania podyktowane są nadwrażliwością i podatnością na cierpienie spowodowane odrzuceniem. Bywa również drażliwa i wtedy z łatwością i pamiętliwością wypomina winy z przeszłości, płacząc. Potrafi wtedy dotkliwe uszczypnąć, choć nie robi tego zbyt konfrontacyjnie i odważnie. Kolejna jej broń to dąsy i zmienne nastroje. Kobiecość Wenus w Raku przejawia się też tym, że wydaje się jej, że mężczyzna powinien instynktownie i niemal automatycznie wiedzieć o co jej chodzi i o czym marzy. Jeśli tak nie jest, czuje się rozczarowana i urażona. Trzeba ją potem długo namawiać, żeby zwerbalizowała swoje tęsknoty. Najczęściej marzy o tym, żeby ją przytulić.

Jasne strony: bezwarunkowa miłość dla dzieci, opieka nad zwierzętami, szlachetne intencje, niski poziom krytycyzmu, delikatność uczuć, oddanie.

Ciemne strony: oderwanie od rzeczywistości, depresyjne nastroje, skłonność do rozczarowań, ofiara własnych złudzeń, nadmierne przywiązanie do rodziny, niedbalstwo, bierność, życie przeszłością, uległość.