Wenus w Koziorożcu: Realistka

Mistrzyni w ukrywaniu uczuć. Ceni przewidywalność, status społeczny.

Zwykle chłodna, uważna i skoncentrowana. Bardzo odpowiedzialna, stała w swoich zapatrywaniach, najbardziej przewidywalna ze wszystkich Wenus. Preferuje każdy przejaw klasyki. Innowacyjność wręcz ją brzydzi, za to jest godna zaufania, oferuje oparcie i bezpieczeństwo. Wiadomo, że Wenus w Koziorożcu sernik piecze w soboty i każdy też wie, na jaką partię polityczną głosuje od lat. Jest surowa, a nawet ascetyczna, trochę staroświecka, z dużą rezerwą. Ważna jest dla niej opinia innych ludzi. Może spodobać się jej stonowanie oraz pracowitość, która prowadzi do sukcesu zwłaszcza w miejscach o silnie zaznaczonej strukturze i prestiżu. Jej domena to nieruchomości, administrowanie, organizowanie, finanse, nauka, zarządzanie. Zawsze jest perfekcyjna i jest niezmordowana w pracy. Życie zawodowe nieodwołalnie stawia na pierwszym miejscu. Jednak jeśli komuś uda się przedostać do przestrzeni jej serca i zaskarbić sobie jej zaufanie, zyskuje oddaną i wierną osobę na długi czas. A właściwie na zawsze.

Wenus w Koziorożcu w miłości
Miłość dla niej nie jest zabawą, a poważną sprawą, zresztą jak wszystko pozostałe w życiu. Związek traktuje do bólu na serio, a jeśli partner ma do tego bardziej luźne podejście, odczuwa bolesne odrzucenie. Nie flirtuje, nie potrafi. Jej zmysły i uczucia rozgrzewają się powoli, ale za to na długo. To typ długodystansowca w miłości. Potrzebne jest jej poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancja trwałości. Liczą się dojrzałość i wiarygodność. Miłosna relacja w postrzeganiu Wenus w Koziorożcu to przede wszystkim stabilna struktura, która ma wzmacniać jej pozycję społeczną. Do związków ma podejście bardziej biznesowe niż osobiste. Jest przy tym wybredna, bo ma wysokie wymagania. Chodzi jej o osiągnięcie stabilizacji i odpowiedniego statusu. Jeśli znajdzie partnera, który jej to zapewni, będzie wierna i oddana. Będzie wspierać jego ambicje i dołoży wszelkich starań, aby wzmocnić z nim więź. Będzie równie pracowita w sferze zawodowej, co w domu, którym zajmie się zgodnie z napiętym harmonogramem. Pragnie mieć potomstwo, by zostawić po sobie ślad. Z rozmysłem buduje swoje ziemskie imperium, po to potrzebna jest jej druga osoba. Żyją wtedy niczym król i królowa.

Najmniejsze rozczarowanie staje się przyczyną głębokiej nieufności Wenus w Koziorożcu. Związek warunkowany jest dla niej silnym poczuciem obowiązku, okazywaniem szacunku i lojalności. Dlatego, że relacje osobiste traktuje jak inwestycje, trudno jest jej odejść i zdecydować się na zmianę. Radzi sobie z tym kontrolując emocje i bezosobowo podchodząc do ludzi. Z powodu tłumienia uczuć zdarza się jej cierpieć na depresję. Wychodzi z niej zazwyczaj, bo jest wytrzymała. Dzikie i namiętne romanse raczej nie zdarzają się w świecie Wenus w Koziorożcu, ale nie można odmówić jej zmysłowości erotycznej. Połączenie planety miłości właśnie z tym znakiem daje czasem rozwiązłość seksualną, która jest odpowiedzią na sztywność emocjonalną. Jest jakby wentylem bezpieczeństwa dla psychiki. Wówczas stateczna Wenus w Koziorożcu wreszcie może kogoś zaskoczyć.

Jasne strony: stałe uczucia, wierność, rozsądek, przewidywalność, wrażliwość erotyczna, dojrzałość, odpowiedzialność, godna zaufania, opanowanie, skromność.

Ciemne strony: zahamowania uczuciowe, egoizm, rozwiązłość, materializm, drobiazgowość, pamiętliwość, sztywność, kompleksy, brak poczucia humoru, surowość, małostkowość.