Wenus w Skorpionie: Uwodzicielka


Rozkoszuje się tabu oraz trzymaniem kontroli. Nad mężczyzną, pieniędzmi, rzeczywistością.


Połączenie kobiecości planety Wenus z intensywnością natury Skorpiona daje tajemniczą mroczną uwodzicielkę. Jest dumna i ponętna, spragniona głębokich emocjonalnych doznań. Jej życie uczuciowe nie jest grzeczne ani harmonijne. To archetypowa kochanka, która dostosuje się do okoliczności lub cudzych preferencji. Wenus w Skorpionie potrafi być niebezpieczna. Zazdrosna i żądna zemsty. Zada celny cios, kiedy kochanek nie spełni jej oczekiwań. A są one wygórowane, bo ona ma chęć zaanektować go całkowicie. Nie można jej odmówić uroku, któremu trudno się oprzeć. Wenus w Skorpionie działa silnie pociągająco na płeć przeciwną. Nie sposób jej nie zauważyć, bo zwykle wyróżnia się czymś prowokacyjnym, nawet jeśli miałby to być uwodzący błysk w oku. Bywa perwersyjna, potrafi posunąć się do zręcznego manipulowania. Bronią, którą zręcznie włada, jest seks. Zysk może jej przynieść zajęcie związane z uciechami ciała (SPA chociażby) lub praca, w której zgłębia się jakieś tajemnice oraz cokolwiek lub kogokolwiek kontroluje.

Wenus w Skorpionie w miłości
Relacje mają zapewnić jej intensywność przeżyć i potencjał do transformacji. Wenus w Skorpionie jest zaprzeczeniem powierzchowności. Interesuje ją tylko namiętny związek. Nie kusi otwarcie tylko wabi seksualnym magnetyzmem. Hipnotyzuje, nie robiąc żadnych gwałtownych ruchów. Nie musi. Bez wysiłku prześwietla przyszłego kochanka, bo jest niczym rentgen ludzkich dusz. A kiedy on jest już w jej ramionach, patrzy w twarz kobiecie niebezpiecznej. Ona pragnie posiąść jego każdą myśl, czuć każde drgnienie jego serca. Skorpion należy do uczuciowego znaku wody, ale o jakości stałej, więc w grę wchodzi trwała miłość z certyfikatem własności. Dlatego nie wybacza zdrady czy upokorzenia. Wenus w Skorpionie jest zaborcza. Zaangażowanie partnera oraz jego lojalność mają być niezachwiane. Bez skrupułów będzie przetrząsać jego kieszenie, telefon oraz sprawdzać czy jego koszula nie pachnie damskimi perfumami. Wenus w Skorpionie nie lubi tracić tego, do czego tak mocno się przywiązała. Gdy zostanie do tego zmuszona, potrafi nienawidzić z taką samą mocą jak kochała.

Intensywne emocje skrywają jej dużą wrażliwość i podatność na zranienia. W związkach doświadcza często wzorca kontroli i uległości, przemocy i poczucia bezsilności. Po co walczy, by posiąść jego duszę i ciało partnera? Żeby nie zostać porzuconą i znieważoną. Dlatego chce się połączyć z mężczyzną nieodwołalnie. Kiedy on nie odpowiada z równą intensywnością, Wenus w Skorpionie może osunąć się na dno rozpaczy lub zacząć manipulować, żeby zagłębił się w relację na jej warunkach. Jeśli on pozytywnie odpowie na jej łapczywą miłość, zostanie wierna i kochająca, gotowa ryzykować za niego życiem. Nie zawsze jawnie okazuje swoje uczucia, bywa że je tłumi, na czas jakiś chowając się za maską obojętności. Są one jednak tak silne, że wybuchają niczym wulkaniczna lawa. Letnia miłość, platoniczna i romantyczna nie jest w jej stylu. Z Wenus w Skorpionie masz gwarancję ekstazy. Chce poznać ból rozkoszy, zgłębić tajemnicę balansowania na granicy cierpienia i przyjemności. Uzależnia seksualnie i sama bywa od łóżkowych rozkoszy uzależniona. Ma skłonność do tajnych mrocznych romansów, które stają się ujściem jej seksualnych żądzy. W związku tej Wenus pojawia się zazwyczaj zdrada lub przynajmniej jej cień w przypadku chorobliwych podejrzeń. Jej głęboka zazdrość kreuje rzeczywistość rodem z thrillerów erotycznych.

Jasne strony: fascynujący erotyzm, intensywna zmysłowość, namiętność, miłosny czar, oddanie.

Ciemne strony: chciwość, obsesyjna kontrola, zazdrość, pamiętliwość, mściwość, rozpustność, lęk o finanse, lęk przed stratą. Pozycja Wenus w tym znaku jest słaba, bo planeta znajduje się w Skorpionie na wygnaniu, czyli jej dobrodziejstwa dla właściciela horoskopu są ograniczone.