Wenus w Bliźniętach: Flirciara

Skacze z kwiatka na kwiatek.  Miłość oznacza dla niej rozmowę, wymianę myśli.

Inteligentna gaduła, oczytana, ciekawa świata i wszechstronna. Wenus w Bliźniętach to typ społeczny, kobieta dowcipna i roześmiana. Towarzyska, sympatyczna. Pociągają ją podróże oraz towarzyskie gry i zabawy oraz kulturalne atrakcje. Wenus w Bliźniętach uwielbia bawić się do białego rana, włóczyć po knajpach i zaczepiać obcych ludzi. Wciąż gada, na ulicy, w sklepie, w kinie. Nawiąże nową znajomość w każdych okolicznościach. Więzi te jednak nie mają charakteru trwałego. Wenus w Bliźniętach jest powierzchowna. Intensywnie ciekawa ludzi, ale nie ich psychiki. Raczej wiedzy. A najbardziej interesuje ją możliwość komunikowania się. Można ją poznać po tym, że lubi chwalić się wielostronnymi kontaktami – „zaprzyjaźniłam się” – powie z nutą zadowolenia w głosie, chce być przyjacielem wszystkich. Może być świetnym negocjatorem, dziennikarzem informacyjnym, może tez pracować w plotkarskich pismach. Wydaje się być otoczona ludźmi, ale w relacjach kieruje się przede wszystkim umysłem, co okazuje się dopiero po jakimś czasie. Na pierwszy rzut oka nie widać jej małostkowości.

Wenus w Bliźniętach w miłości
Monogamia jest dla niej trudna. Wenus w Bliźniętach wyróżnia zamiłowanie do flirtu i miłostek. Skacze z kwiatka na kwiatek z wrodzoną gracją i błyskiem inteligencji w oku. Zawsze zainteresowana konwersacją. Jeśli mężczyzna zaskoczy ją celną ripostą i znajomością szerokiego świata, doceni to. Zyska punkty, gdy zabierze ją w daleką podróż. Często można ją zastać z telefonem w ręku lub gdy pisze miłosne e-maile. Kocha język i słowo i tym właśnie można ją uwieść na jakiś czas. W związku oferuje ruch i różnorodność. Jest elastyczna, młodzieńcza i świeża. Nuda i stagnacja są jej wrogami. Gdy pojawią się w relacji, czmycha w siną dal.

Trudno toleruje u partnera zaborczość, a także tendencję do samotnictwa. Kocha urozmaicenie, również w życiu seksualnym. Nie jest jednak zbyt zmysłowa i namiętna. Woli o seksie porozmawiać. Kocha lekko i z zabawną nutą, nie dla niej wikłanie się w głębokie emocje, nie w jej stylu dramatyczne wyznania. Nie ma na to czasu ani cierpliwości. Dom Wenus w Bliźniętach, kobiety przyjaznej i wyzwolonej, jest otwarty i zazwyczaj pełen gości. Najlepiej, żeby byli wśród nich również jej osobiści zalotnicy. Wierność nie jest jej mocną stroną, może mieć nawyk posiadania dwóch kochanków. Nad miłość przedkłada intelektualne porozumienie i przyjaźń. Chce ją zachować nawet po rozstaniu i zazwyczaj się jej to udaje. Nie trzyma urazy, trudno jej być zranioną, bo czucie nie jest jej atutem. Znak Bliźniąt należy do żywiołu powietrza, domeny myśli i intelektu. Dlatego Wenus w Bliźniętach jest w miłości powierzchowna i myśli głównie o własnym interesie i przyjemnościach.

Jasne strony: umiejętność dostosowania się do okoliczności, sztuka elokwencji, otwartość, wszechstronność, życiowa werwa, dowcip, błyskotliwość, tolerancja, towarzyska swoboda.

Ciemne strony: niewierność, kochliwość, lęk przed zobowiązującymi kontaktami, powierzchowność uczuć, emocjonalny chłód, towarzyskie pozory.