Wenus w Byku: Zmysłowa pani domu

Wygodny i bogaty dom jest jej potrzebny do życia jak tlen. Kocha stabilizację.

Kobieta luksusowa. Można ją poznać po tym, że zawsze ma przy sobie drogie perfumy i portfel ze sporą gotówką. Przedkłada dobrą jakość nad marki i trendy, ale tymi ostatnimi też nie gardzi. Ceni możliwość cieszenia się wygodnym życiem. Zmysłowa, atrakcyjna, naturalnie kobieca. Umie poświęcić się dla kogoś, ale nie z uszczerbkiem dla swojej wygody i bezpieczeństwa. Ważne są dla niej solidne podstawy materialne. Wyznaje tradycyjne wartości, nie przepada za zmianami, bo lubi mieć kontrolę nad rzeczywistością. Dom jest jej przystanią i twierdzą. Ma spory talent, żeby go gustownie urządzić a jego drzwi otwarte są dla bliskich ludzi. Ona błyszczy jako pani domu na swoich włościach a inni grzeją się w jej cieple. Często wybiera życie blisko natury, doskonale czuje się w ogrodzie i na świeżym powietrzu. Może z powodzeniem prowadzić restaurację, hotel, handlować dziełami sztuki lub tworzyć je. Szuka bliskości z drugim człowiekiem i najczęściej ją znajduje, bo potrafi obdarzać tak, jak może to zrobić tylko kobieta.

Wenus w Byku w miłości
Najbardziej zmysłowa pośród Wenus. Bez partnerstwa i domu trudno jej żyć. Dąży do wejścia w stały związek, który zapewni jej szczęście, dobrobyt i poczucie bezpieczeństwa. Szuka relacji, która wytrzyma próbę czasu. Związek traktuje trochę jak cenną inwestycję, do której podchodzi poważnie. Wybierze jakość, nie abstrakcyjne myślenie. W relację wchodzi powoli, badając temperaturę uczuć kandydata oraz jego lojalność. Byk jest konserwatywnym znakiem żywiołu Ziemi, dlatego Wenus z tym znaku jest w swoich uczuciach trwała i wierna. I tego samego wymaga od partnera.

Bywa też zaborcza i zazdrosna, wtedy potrafi być groźna, bo niczym rozjuszony Byk przystępuje do ataku. Z uprzejmej pani domu przeobraża się w kogoś, kto zaciekle broni swojego terytorium. Jej silne poczucie przynależności sprawia, że jest partnerką, przy której mężczyzna czuje się jak mężczyzna. Potrzebuje konkretnych przejawów wyrażania miłości – miłosnych słów i czułego dotyku. W intymnych chwilach potrafi odwdzięczyć się tym samym. Na jej życie partnerskie duży wpływ ma umiłowanie rozkoszy życia. Ważne jest, żeby mężczyzna nie tylko wiódł z nią życie stabilne materialnie, ale umiał też cieszyć się przyjemnościami życia. W domu Wenus w Byku jadalnia i sypialnia to kluczowe miejsca, gdzie rozkwita jej kobiecość. Potrafi trafić do serca mężczyzny przez żołądek i pokazać mu radość z przebywania z nią w łóżku. Jest mistrzynią w stwarzaniu domowej ciepłej atmosfery, która sprzyja rozwijaniu relacji na najgłębszym poziomie. Słabością Wenus w Byku jest  niechęć do zmian. Zdarza się, że związek nie przynosi jej już radości, a ona w nim trwa z przyzwyczajenia i strachu przed utratą bezpieczeństwa. Żeby zaczęła się rozglądać za kimś innym, potrzeba bankructwa mężczyzny bądź jego jawnej zdrady.

Jasne strony: zdolność do miłości i bycia w trwałej relacji, uprzejma powierzchowność, zmysłowa cielesność, poczucie piękna, umiłowanie życia w jego przyjemnych przejawach. Wenus w Byku jest w swoim władztwie, więc planeta miłości czuje się tu dobrze, co skutkuje wenusjańską naturą – pełną ciepła i miłości, w tym przypadku o zabarwieniu lekko materialistycznym.

Ciemne strony: zaborczość i zazdrość, żądza rozkoszy, przesadna potrzeba zaspokajania w związku poczucia bezpieczeństwa, nadmierny materializm, lenistwo, gnuśność, niechęć do zmian.