Waga: Magnetyczne piękno

Oznacza estetykę, atrakcyjność. Mistrzyni relacji, dla której człowiek jest lustrem.

Waga na kole Zodiaku zatrzymała się naprzeciwko Barana. Gdy on buńczucznie krzyczy „JA!”, ona zmysłowo szepcze „TY”. On jest wojownikiem skoncentrowanym na zwycięstwie, ona damą dążącą do pokojowego kompromisu. Bez nerwów oraz krzyków, za to grzecznie i dyplomatycznie. Waga brzydzi się tym, co instynktowne, brutalne, nachalne, pospolite. Ją kicz po prostu boli, przeraża bieda, mierzi głupota. Archetyp Wagi to poczucie piękna i wysublimowany zmysł estetyki. Waga dąży do tego, żeby żyć w otoczeniu urządzonym ze smakiem i ma słabość do markowych metek. Sama jest atrakcyjna, przyciągająca wielbicieli niewymuszonym magnetyzmem. Zazwyczaj cieszy się regularnymi rysami, harmonijną sylwetką, powabem. W 100 procentach kobieca – elegancka i wyrafinowana. Posągowa a przez to pożądana. Bogini Miłości władająca planetą Wenus, której położenie w horoskopie urodzeniowym decyduje o tym, jak kochamy i jak jesteśmy kochani. Wenus i Waga uczą życia we dwoje, reprezentują ideę partnerstwa. Do nich przynależy 7 dom astrologiczny, dom związków.

Uprzejma i bezkrwista

Archetyp Wagi to spotkanie z drugim człowiekiem. Waga nie chce dopuścić do świadomości faktu, że nie ma żadnego „TY”. Lęka się prawdy, że każdy sam kształtuje świat na swój obraz i podobieństwo. Zabiega o to, żeby funkcjonować w duecie, jest mistrzynią w kontaktach jeden na jeden. Jako „podwójny” znak źle znosi bycie singlem. Marzy o idealnej miłości, dlatego miewa niejednego partnera, w poszukiwaniu go jest niezmordowana. Odchodzi bez scen, nie toleruje dramatyzmu. Nęci łagodnością, jest doskonała w uwzględnianiu innych. Charakteryzuje się dużą otwartością umysłu. Nikt tak jak ona cię nie zrozumie i nie wysłucha, świetnie wyczuwa cudze nastroje i posiada łatwość angażowania się. Ale bez przesady, przesady to ona nienawidzi. Lubi mieć uzasadnioną perspektywę i często odwołuje się do ogólnie przyjętych zasad. Waga w kontaktach jest uprzejma, bo zna maniery. Życzliwa, ale nie poświęci się. Czasem wydaje się wręcz bezkrwista. Waga należy do żywiołu powietrza, a to nie uczucia tylko intelekt. Zarzuca się jej, że choć taka partnerska, to wyrachowana. Może niesprawiedliwie. Ona po prostu nie umie radzić sobie z emocjami, które w swojej naturze są nieokiełznane. Paląca wnętrze zazdrość, gorące pożądanie, lodowata wściekłość – przecież zakłóciłyby jej wewnętrzny spokój, zmuszając do konfrontacji, której nie lubi. Jaki jest jej sposób na stłumione emocje? Myślenie. Waga bardziej myśli niż czuje, dlatego potrzebuje zwierciadła, jakim jest dla niej drugi człowiek. Bez niego jest zagubiona, jakby bez wewnętrznego kompasu. To w nim odbijają się jej uczucia, bo sama ma do nich ograniczony dostęp. W innych szuka siebie, pragnie się rozpoznać, dowiedzieć, kim jest. I co widzi? To, czego jej brakuje, bo jest stłumione, trudne, porzucone. Spotyka to, czego nie chce. Barana? Jego agresja jest cieniem Wagi. Rośnie ona w niej i wybucha, ale tylko mentalnie. Waga może mieć myśli pełne złości, ale dzikiej awantury nie zrobi. To by było nieładnie. Inteligencję wykorzystuje w rozmowach. To dyskutantka, nie żarliwa, nie złośliwa, za to dobrze wychowana i stonowana, wie co wypada. Zachowuje się tak, bo lubi być lubiana i potrzebuje akceptacji.

Lustereczko, powiedz…

Waga myśli, myśli i nie podejmuje decyzji. Słynie z niezdecydowania. Rozważa, byle nie działać. Nie przepada za ryzykiem. Chętnie podejmie je za nią na przykład taki Baran, a ona z wdzięcznością przyjmie pozycję słabszej. Waga króluje w zodiaku w czasie równonocy jesiennej, kiedy dzień i noc są równe, a potem dzień ustępuje nocy. Aktywność robi miejsce dla bierności, pierwiastek męski ze Słońcem i jasnością daje przestrzeń księżycowej umiejętności świecenia światłem odbitym. Wadze wydaje się, że nie może pozwolić sobie na własny punkt widzenia, bo szale nie byłyby równe. Równowagę uzyskuje poprzez przyjmowanie do swego wnętrza tego, co różne od niej, pierwotnie do niej nienależące. Dlatego archetypowi Wagi bliskie są dekoracje rozumiane jako coś dodane. Stąd jej żywe zainteresowanie ubraniami, makijażem, fryzurą, wyglądem, obrazem siebie, tym, jak widzi Wagę ktoś inny. Ten ktoś jest ważny, aby była równowaga. Najprawdopodobniej pod znakiem Wagi urodziła się macocha z bajki o Królewnie Śnieżce. Siedziała przed lustereczkiem i pytała, kto jest najpiękniejszy na świecie. Potrzebowała cudzej opinii, porównywała się. Niezbędne są jej porównania a także dążenie do równości. Kiedy na jednej szali czegoś brakuje, Waga jest niespokojna, swoim czarem przywołuje to, co odmienne. Równoważy, by poczuć się komfortowo. Lubi się tak czuć, bo jest wygodna. Kocha życie pełne luksusu i puchu. W magiczny sposób przyciąga do siebie najlepszą jakość. Otacza się tym, co wyszukane i klasyczne zarazem, pałacowe i minimalistyczne, oryginalne i powszechnie przyjęte. I tak to wszystko godzi, że nieoczekiwanie tchnie harmonią, symetrią, stonowaniem. Czyste, intensywne barwy do niej nie pasują, bliższe są jej pastele, kolorystyczne gamy ton w ton. Rozpoznasz ją po prostocie i subtelności, po wyważeniu. Preferuje złoty środek.

Waga
żywioł – powietrze
jakość – kardynalna
rodzaj – żeński
planeta – Wenus