Wenus w Pannie: Pragmatyczka

Skromna, akuratna, skora do pomocy. I przede wszystkim rozsądna.

Zachowuje się poprawnie i powściągliwie. Budzi sympatię delikatną nieśmiałością. Nie można się jednak dać tym zwieść, bo jest tytanem pracy. Najbardziej przydatna ze wszystkich Wenus. Perfekcjonistka, która dąży do doskonałości. Analityczna do bólu, zauważy każdy szczegół. Raczej jest zamknięta i zdystansowana, ale Wenus w Pannie można zaufać, bo jest odpowiedzialna. Dobry materiał na żonę w tradycyjnym do tego podejściu a także na pracownika. Będzie wierna, będzie tyrać, całkowicie odda się swojej roli, ale może też okazać się oschła i wymagająca. Wenus w tym znaku odznacza się silnym krytycyzmem, więc ktoś taki zauważy każde twoje potknięcie i nie omieszka wytknąć najmniejszy błąd. Postępuje tak, bo nosi w sobie wielkiego wewnętrznego krytyka. Nie ma też co liczyć na wylewność, bliskość a raczej przywiązanie okaże poprzez praktyczne gesty – załatwi coś na mieście, poleci lekarza, poda przepis na zdrowe danie. Sprawdza się jako pielęgniarka, sekretarka, księgowa, ale także ekolog, dietetyk czy naukowiec.

Wenus w Pannie w miłości
Jest otwarta na drugiego człowieka o tyle, o ile nie chce on od niej jawnego pokazywania uczuć. Kocha rozumnie, rozsądek zawsze weźmie u niej górę nad sercem i jego spontanicznymi odruchami. Do miłości podchodzi na zimno i analitycznie. Cechuje ją praktycyzm, lubi być pożyteczna i pomocna. Dlatego jej mężczyzna ma wszystkie guziki dobrze przyszyte, koszule wyprasowane i nie ma podwyższonego poziomu złego cholesterolu, bo jego partnerka o to dba. Potrafi doskonale zadbać o tego, kogo kocha i umie poświęcić mu maksimum uwagi kosztem siebie. To kobieta cicha, oddana i wierna. Jest mistrzynią miłości w praktyce. W miłości docenia przewidywalność, ale potrafi się też cieszyć zwyczajną codziennością i prostotą życia. Tak naprawdę jest nieśmiałą romantyczką, tylko niewiele osób o tym wie, zwłaszcza tych najbliższych. Wenus w Pannie bowiem w okazywaniu miłości jest powściągliwa. Wobec partnera potrafi być nietolerancyjna i wymagająca. Jak kocha, to krytykuje, co oznacza, że jest zainteresowana.

Wenus w Pannie nosi w sobie wstydliwość a nawet pruderię. Panna to znak dziewic, na dnie jej psychiki leżą zahamowania seksualne, jest niepewna siebie w tej sferze życia. Życie intymne to dla niej wyzwanie. Jeśli otworzy się już na tą sferę życia, jest kochanką gruntowną, zna każdy centymetr kwadratowy ciała swojego mężczyzny. A jeśli Wenus w Pannie nie znajdzie godnego jej zaufania partnera, żyje solo i nieźle sobie radzi, ale bywa cyniczna, bo nie wierzy w miłość.


Jasne strony: nieśmiałość, ostrożność, kultura osobista, równowaga emocjonalna, praktycyzm, gotowość do niesienia pomocy, godna zaufania.

Ciemne strony: dystans uczuciowy, przesadna skromność, wyrachowanie w miłości,  pruderia, wieczne niezadowolenie, surowy krytycyzm, wstydliwość, nieprzystępność.
Wenus w Pannie znajduje się w upadku, więc jej pozycja jest w tym znaku słaba.